Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.


Güneş kontrollü düz cam uygulaması için cam filmi kavramı, 1960'lı yılların başlarına kadar uzanmaktadır. O zamanlar ana hedef, güneş ısısından kaynaklanan ısıtma ve soğutma dengesizliklerini kontrol etmekti. Bu tür ilk filmlerin, güneş ışınımını bir pencereden geri yansıttığı ve cam boyunca görme imkânı verirken normalde doğrudan güneş ışığına maruz kalan iç yüzeylerin ısınmasını önlediği bulundu.

Cam filmi konsepti zamanla geliştirildi ve geliştirildiğinde, mimari tasarımı tamamlayan renkli güneş kontrol filmi için bir talep oluşmaya başladı. Filmin renklendirilmesi, bronz, gri, altın, kehribar gibi renkleri üretmek için çeşitli araçlar kullanılmaya başlandı.

1970'lerin başlarındaki enerji krizi, pencere filmi kullanımının bir başka yönüne de ilgi uyandırdı: dışarıya ısı kaybının indirgenmesi. Polyester filmin, şeffaf bir madde olarak işlev görmek yerine uzun dalga kızılötesi ısıyı emip tekrar yayma eğiliminde olduğu keşfedildi. Deney sayesinde bu özelliği geliştirilen yeni film malzemeleri ve konstrüksiyonları imal edilmeye başlandı. Sonuçta cam filmleri, yaşam alanlarının iç kısmında ısı birikiminin oluşmasını büyük ölçüde iyileştirdi. Cam filmi derneği