Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.


Teknoloji yaşamlarımızı dönüştürür; Çoğu zaman görünüşte basit malzemeler üretmek için kullanılan teknolojiyi takdir etmek zor olsa bile. Örneğin, bazı pencere filminde 230'a kadar farklı katman filmin gelişmiş özelliklerini oluşturmak için kullanılır. Gelişmiş teknoloji, pencere filmini son derece dayanıklı, kaliteli bir ürün yapar. Kaliteli pencere filmi, camın faydalarını tamamlar ve geliştirir.

Kaplama ve laminasyon işlemi sırasında pencere filmi, lazer kontrol teknolojisini kullanan ekipmanlarda gösterildiği gibi kalite kontrol muayenelerine tabi tutulur.

Film yapımı, imalatçı tarafından kullanılan malzeme ve imalat kontrolleri, kaliteyi ve dayanıklılığı önemli derecede etkiliyor olduğundan, seçilen ürünün yüksek kalitede, birinci sınıf bir üreticiden geldiğinden emin olmak önemlidir. Örneğin, üreticiler aşağıdakiler gibi unsurlardan endişe ederler:

UV Koruması: Yapışkana ve polyester filmine UV koruması eklenmesi, dayanıklılığı artırır.

Renklerin yeri: Bir filmdeki renk, farklı yapıcı parçalar ve yapı içindeki farklı yerlerde sağlanabilir. Bu tür değişiklikler performans ve dayanıklılık açısından çeşitli efektler sağlayabilir ve filmin imalatçısı ile nasıl üretileceği ve ne kadar süreceği konusunda belirli bir filmin imalatçısına danışmaya değer.

Kaplama düzgünlüğü: Metalize kaplamalar düğün ve stabil olmalıdır. Bunu yapmak için üreticiler dikkatle kaplama proseslerini kontrol eder - örneğin birçok püskürtülmüş kaplama performansı spesifikasyonunun % 1'i içinde kontrol edilebilir. Düzgün olmayan kaplamalar sadece kötü görünmekle kalmaz aynı zamanda iddia edilen özelliklere sahip değildirler.

Temiz Teknoloji
Pencere filmi üreticileri, ultra temiz ortamlarda bazı önemli üretim süreçlerini gerçekleştirerek yüksek kaliteli ürünler üretmek için modern teknolojilerden yararlanmaktadır. Temiz oda, havadaki parçacıkların sayısını ve boyutunu kontrol eder ve sınırlar. ≥ 0.010 mm parçacıklar (yani, bu cümlenin sonundaki tam durmadan 100 kat daha küçük 10 mikron) filtrelenir. Normal bir ortamda, metreküp hava yüzölçümü başına milyonlarca büyük boyutlu parçacıkla karşılaştırıldığında Sınıf 10 000 temiz oda (Class 10000 Clean Room) , bu boyuttaki parçacıkları 10 000'den fazla bulmuyor. Pencere filminde kullanılan yapıştırıcılar, birkaç mikrondan fazla yabancı parçacıkları ortadan kaldırmak için filtrelenir. Makine operatörleri ayrıca temizlenmiş tulum ve saç ağları giyerler.

Kalite Kontrolü Testi
Pencere filmi üreticileri, ürünlerini bitmiş ürünün özelliklerini ve kalitesini izlemek ve kontrol etmek için çok çeşitli özellikler için test ederler, örneğin:
Cama yapışma
Yırtılma dayanımı
Renk Gerilme direnci
Metalleştirme varyasyonu
Laminasyon mukavemeti
Çizilmeye karşı direnç
Güneş enerjisi reddi, parlama azalması, görünür ışık iletimi ve UV direnci gibi güneş-optik özellikleri. Buna ek olarak, kaliteli, yüksek performanslı pencere filmi üç temel nitelikte üretilmektedir:


Kullanılan film tabakası / malzemeleri, yüksek mukavemetli olup, optik açıdan saydam polyesterden üretilmiştir. Ayrı ayrı film katmanlarını kuvvetli bir biçimde birleştirmek ve iyi optik özellikler sağlamak için yapıştırıcıları laminatlandırmak. Yapışkan, filmi cam kopması durumunda kırılmış cam parçalarını bir arada tutmak için filmi cam üzerine doğru kat ağırlığı ile emniyet / güvenlik filmi üzerine yapıştırır.

Hava Şartlandırma Testine Dayanıklılık
Pencere film üreticileri rüzgar geçirmezlik direnci için pencere filmi ürünlerini rutin olarak test eder. Yıllar geçtikçe, cam film imalatçıları, ürünlerinin camdan güneşten gelen ışınlara sürekli maruz kaldıkları için, hava koşullarına karşı test konusunda çok detaylı bir anlayış geliştirdiler. Hava koşullarına dayanıklılık pencere filmi için gereklidir, çünkü sürekli olarak güneşe maruz kalırlar. Güneş ışığı hasar veren ultraviyole radyasyonu içerir; güneşten gelen görünür ışık ve Kızılötesi enerjinin aynı zamanda malzemelere zarar verebileceği daha az bilinen bir detaydır - bu nedenle pencere filmi, hem güneş enerjisinden kaynaklanan hem ısıtmanın hem de soğutmanın verdiği bozulmaya ve günlük döngülerine direnmelidir. Hızlandırılmış hava koşulları, filmin bozulmasının en kötü olduğu sıcak ve nemli yerlerde bulunan yüksek güneş enerjisi seviyelerini (UV de dahil) taklit eder. Testler ayrıca sıcak-nemli ve sıcak kuru yerlerde 'gerçek dünya' koşullarında yapılır. Ancak üretici, cam filminin gerekli dayanıklılığa sahip olduğuna ikna olduğunda ürünü pazara sürer.

Garanti
Pencere filmleri son on yılda hızla gelişti ve uzun ömürlü, çizilmeye karşı yüksek dirençli ve yüksek performans sergileyen ürün ünvanını kazanmıştır. Garantiler, film türüne ve işlevine, coğrafi konumuna ve filmin yapısına bağlı olarak kapsam kriterlerinde değişiklik gösterebilir. Normal garantiler iki ila on beş yıl arasında geçerlidir. Aranması gereken en önemli şey, üreticinin kendisinin garantisidir.

Cam FilmiCam Filmi, Cam Filmi Derneği, Madico,Solar Gard, llumar, 3m, oTOMOTİV, BİNA, ARAÇ, reflekte, reflectiv, nötr, ısı, ışık, enerji verimliliği, güvenlik, guvenlikCam Filmi Tip ve Özellikleri nedir, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nasıl, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nasıl yapılır, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nereden alınır, Cam Filmi Tip ve Özellikleri neden, Cam Filmi Tip ve Özellikleri fiyatı, Cam Filmi Tip ve Özellikleri özellikleri, , Cam Filmi Derneği, Madico,Solar Gard, llumar, 3m, oTOMOTİV, BİNA, ARAÇ, reflekte, reflectiv, nötr, ısı, ışık, enerji verimliliği, güvenlik, guvenlik