Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Aklınıza gelen tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz.


"Pencere filmleri basitçe yapışkanlı bir plastiktir" yorumu, otuz yıl önce doğru olmuş olabilir, ancak modern cam filminde kullanılan karmaşık teknoloji, yüksek kaliteli, yüksek performanslı malzemelerle çelişkili ve yanlış anlaşılmaktadır.

En basit biçimlerde pencere filmi, bir tarafı çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplamanın uygulandığı bir polyester alt katmandan oluşur; bir montaj yapıştırıcı tabaka ve koruyucu bir ayırıcı astar diğer tarafa uygulanır. Serbest bırakma astarı çıkarıldığında, filmin yapışkanlı tarafı camın yüzeyine uygulanır. Cam ve film boyunca bozulmayan görüş sağlamak için tüm bileşenler yüksek optik kaliteye sahip olmalıdır. Standart bir cam filmi sekiz katmana sahip olabilir ve yedi farklı üretim tekniği ile üretilebilir.

Bileşenler
Pencere filminin performansı ve dayanıklılığı, filmde kullanılan bileşenin türü ve kalitesi ile kullanılan yapıya göre belirlenir. Temel bileşenler şunları içerir:
Koruyucu Serbest Astar: Yapışkanı örtmek ve kurulumdan önce kontaminasyondan korumak için kullanılan, genellikle polyester olan bir film.
Yapışkan: Polyester filmi cama yapışan yüksek kaliteli, düşük veya sıfır bozulma yapıştırıcıları; otomotiv camlarında kullanılan tipler çift kavisli cam üzerinde bile yüksek yapışmayı sağlarlar.
Polyester Film: Güçlü, yüksek netlikte, yüksek kaliteli plastik film - çok tabakalı bir yapı oluşturmak için laminasyon yapıştırıcısı ile birden fazla kat kullanılabilir.
Çizilmeye Dayanıklı Kaplama: Polyesterin çizilmesini ve aşınmasını önleyen sert bir akrilik kaplama.
Boyalar, metaller, alaşımlar ve UV emicileri arzu edilen spesifik özellikleri üretmek için eklenir.

Cam ve film boyunca bozulmayan görüş sağlamak için tüm bileşenler yüksek optik kaliteye sahip olmalıdır.

Şekil 1, çeşitli imalat süreçlerine giren çok tabakalı bir cam film örneğini göstermektedir; hammaddelerin, imalatın ve son ürünün kalite kontrolü bu süreçlere daha fazla katkıda bulunur.

İmalat

Yüksek kaliteyi sağlamak için çok hassas işlemler gereklidir. İçerirler:

Kaplama (Şekil 1): Yapıştırıcılar ve çizilmeye karşı dayanıklı kaplamalar bir kaptan silindire aktarılır ve daha sonra polyester yüzeyine yuvarlanır.

Laminasyon: Yapışkanla kaplanmış bir film, iki filmi birbirine bastırmak için bir silindir sistemi kullanılarak ikinci bir kaplanmamış film üzerine yapıştırılır.

Metalleştirme (Şekil 2): Polyester film büyük bir metal vakum haznesindeki su soğutmalı bir silindirin etrafına sarılır. Metal - genellikle gümüş - filmin soğuk yüzeyi üzerinde buharlaştırılır.

Püskürtme (Şekil 3): Benzer ekipman kullanarak bir metal veya alaşım hedefi, metal atomlarını hedefin dışına ve soğuk film yüzeyine vurmak için pozitif iyonlar ile bombardımana tutulur. Çok sayıda farklı metal ve alaşım püskürtülebilir ve nikel gibi bazıları da korozyona karşı ekstra direnç gösterebilir. Bu işlem metalleştirmeden daha yavaş fakat daha kesin.

Boyama (Şekil 4): Pencere filminin renklendirilmesi birkaç farklı şekilde başarılabilir. Yapışkan, film üzerine kaplamadan önce renklendirilebilir veya bir laminasyon tabakası renklendirilebilir. Boyalar veya pigmentlerin kullanımı, gerçek polyester temel filmi imal edildikten sonra veya ekstrüzyon işlemi sırasında renklendirmek için kullanılabilir. Herhangi bir özel filmin imalatçısı, yapımında kullanılan süreci ve sonuçlanabilecek sebepleri, faydaları ve faydaları açıklayabilecektir.

Şekil 2: Polyester (PET) filmin metalize edilmesi

Şekil 3: Polyester (PET) filmin püskürtülmesi

Şekil 4: Polyester filmin derine boyanması - bitmiş filmin netliği yüksek, düşük bozulma ürünü olmalıdır.

CCam Filmi, Cam Filmi Derneği, Madico,Solar Gard, llumar, 3m, oTOMOTİV, BİNA, ARAÇ, reflekte, reflectiv, nötr, ısı, ışık, enerji verimliliği, güvenlik, guvenlikCam Filmi Tip ve Özellikleri nedir, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nasıl, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nasıl yapılır, Cam Filmi Tip ve Özellikleri nereden alınır, Cam Filmi Tip ve Özellikleri neden, Cam Filmi Tip ve Özellikleri fiyatı, Cam Filmi Tip ve Özellikleri özellikleri, am Filmi Derneği, Madico, solar Gard, llumar, 3m, oTOMOTİV, BİNA, ARAÇ, reflekte, treflectiv, nötr, ısı, ışık, enerji verimliliği

İlgili Anahtar Kelimeler: